Copyright 2018

 

Medicago Sativa - yem kraliçesi

Yonca  Türkiye de ve dünyada kullanımı en yaygın kaba yem bitkisidir. Sahip oduğu mineral ve vitaminler hayvansal üretim için  vazgeçilmez  olduğu gibi ,toprağa yaptığı azot salınımı  biyolojik çeşitlilik için gerekli olan  mineral elementleri toprağı zenginleştirir.

Bu temel  hayvancılık için bitkisel protein kaynağı, hem de lif, vitamin ve mineraller açısından zengin bir besin olmasını sağlar.Protein bakımından oldukça zengin olan yonca köklerinde Rhizobium kolonileri ile birlikte organik azot  gazına dönüştüre bilen  simbiyoz bağlantısı vardır.

 

Bulunduğumuz bölge Türkiye nin  Yonca ekimi için oldukça uygun bir arazi yapısına sahiptir. Bu alanda en  uygun iklim koşulları ve toprak yapısı, nem oranı yoncanın hasatında mükemmellik sağlamaktadır.  Tüm bu özellikleri ile  yonca bitkisi  ekolojik olarak toprak yapısını zenginleştirerek tarımsal arazilerinde verimliliğini arttırmaktadır.

 

Yonca  yem kalitesi göz önüne alındığında, saman için en yaygın olarak kullanılan yem bitkisidir.Bitkisel protein ve  lif açısından  yüksek verimi vardır.Buna ek olarak, alfalfa, diğer yem bitkilerine bakıldığında tek başına dengeli bir şekilde hayvan için gerekli tüm ve vitaminleri temin edebilir.Hatta vitaminler, organik asitler ve eser elementler  açısından, yonca  gerçek bir hazinedir.yoncaya dayalı bir besleme  sağlıklı, uzun ömürlü hayvanların büyümesi  için gerekli olan  süt, et ve yüksek kalitede yumurta üretimini sağlar.İletişim :  
KONYA YOLU ÜZERİ 25 KM    :    POSTAKODU:68210  :     YENİKENT/AKSARAY-TÜRKİYE

TELEFON: +90 382 2151726 : FAX: +90 382 2154434 : GSM: +905333611882 ; +905452957436 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.