Copyright 2018

Kaba yemin kalitesi; ürün çeşitlerinin seçimi , iklim koşulları ,hasat  , toprak özellikleri ve yönetimi  gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Bitkinin vejetatif faz , biçme yaşı ,hasat için kullanılan teknikler, kurutma ve ürün nemi daha sonra saklama koşulları hayvana ulaşıncaya kadar yemin kalitesini etkilemektedir.

Biçim ve toplama en gelişmiş teknolojiler ile yapılır. Toplama zamanı özenle agronomist tarafından değerlendirilir. Yaprakların dökülmemesi, Protein  ve lif kaybını önlemek için en  uygun zaman seçilir.

Arı yonca Yem ürünleri güneşte kurutulmuş veya kurutma tesisinde dehidrasyon yapılarak üretilmiş olabilir. Dehidrasyon besin özelliklerini muhafaza etmeyi  kolaylaştırmaktadır. Dehidrasyon yonca sürecinde doğranmış  yonca , doğal enerji kaynaklarının yanması ile üretilen bir sıcak hava akışı vasıtasıyla , mevcut nemin  çoğunu ortadan kaldırır. Fırın içine giren mamül( % 12-15  nem )ile çıkış yapar. Daha sonra üretim isteğine göre balyalama veyahut pelletleme ünitesine  giderek ambalajlanır.

Balya yahut pellet yapılan ürünlerin kalite kontrolü yapılarak   nem  ve protein durumlarına göre depolarda muhafaza edilir. Periyodik kontroller ile tüketiciye ulaşana kadar ürün kalitesi sağlanmış olur.İletişim :  
KONYA YOLU ÜZERİ 25 KM    :    POSTAKODU:68210  :     YENİKENT/AKSARAY-TÜRKİYE

TELEFON: +90 382 2151726 : FAX: +90 382 2154434 : GSM: +905333611882 ; +905452957436 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.